Księgowa – jak może ci pomóc w prowadzeniu firmy?

Mówi się, że bez dobrej księgowej w firmie ani rusz. W powiedzeniu tym jest sporo prawdy, bowiem księgowa jest w stanie nie tylko przejąć kompleksową opiekę nad finansami przedsiębiorstwa, ale również doradzić właścicielowi firmy w podejmowaniu kolejnych, korzystnych dla niego decyzji o charakterze finansowym.

Na bieżąco ze zmianami

Nie jest tajemnicą, że system podatkowy w Polsce nie jest przyjazny przedsiębiorcom. Mowa tutaj nie tylko o konkretnych rozwiązaniach, ale przede wszystkim o częstych zmianach w przepisach, które wymuszają na przedsiębiorcach dostosowywanie się do nowej sytuacji podatkowej. Dobra księgowa w Łomiankach jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami, a także zdaje sobie sprawę z konsekwencji, które mogą dotknąć przedsiębiorcę. Informuje go o zaistniałych okolicznościach, a następnie wspólnie znajdują wyjście z często naprawdę trudnej sytuacji. Księgowy zna się nie tylko na prawie bilansowym, ale również na prawie podatkowym, bowiem na co dzień wypełnia różnego rodzaju deklaracje do urzędów skarbowych.

Doradztwo finansowe

Świat finansów nie stanowi dla księgowych żadnych tajemnic, dlatego też są oni w stanie doradzić przedsiębiorcy, kiedy warto sięgnąć po kredyt, a kiedy lepiej odłożyć tę decyzję na później. Księgowy w Łomiankach pomoże wypełnić wniosek leasingowy, zajmie się przygotowywaniem dokumentacji dla instytucji finansujących czy doradzi w kwestii wyboru najlepszej oferty. W praktyce doświadczona osoba jest w stanie przejąć pełną opiekę nad finansami przedsiębiorstwa. Nie należy zapominać, że odpowiednia struktura finansowania oraz balans pomiędzy kapitałami własnymi a obcymi są bardzo istotne dla stabilności przedsiębiorstwa. Księgowy w Łomiankach, we współpracy z doradcą podatkowym, jest w stanie opracować plan optymalizacji podatkowej, dzięki któremu przedsiębiorca będzie mógł płacić niższe podatki, jednocześnie działając zgodnie z obowiązującym prawem.

Nie tylko cyferki

Prowadzenie firmy, a także księgowości, to nie tylko praca z cyferkami. Wręcz przeciwnie – tutaj liczy się również człowiek, jego potrzeby i możliwości. Bardzo istotne jest to także w kontekście pracowników, nad których dokumentacją opiekę może przejąć księgowy, który posiada również przygotowanie z zakresu kadr i płac. Doradzi on, kiedy zatrudnienie pracownika będzie korzystne oraz jakie koszty będą z nim związane. Przypomni o konieczności przeprowadzenia badań wstępnych czy okresowych, a także szkoleniu BHP.

Dobra księgowa w Łomiankach odpowie również na wszelkie pytania pracowników, dotyczące na przykład wysokości płaconych składek ZUS czy zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki temu pracodawcy, a tym samym właścicielowi firmy o wiele łatwiej jest prowadzić własny biznes. Sprawy z zakresu finansów, księgowości czy kadr można powierzyć wykwalifikowanemu księgowemu, natomiast samemu zająć się zupełnie innymi, lecz równie ważnymi kwestiami. To właśnie dlatego dobrze księgowi są tak doceniani przez przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z ich pomocy na co dzień.