Czy drzwi drewniane moga wyglądać ciekawie?

Drzwi wejściowe stanowią wizytówkę każdego domu. To w końcu pierwszy element, jaki widzą odwiedzający gospodarzy goście. Dlatego ważne jest, ale były one nie tylko trwałe i solidne, ale i eleganckie. Na rynku dostępne są drzwi wejściowe wykonane z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się jednak w szczególności drzwi drewniane. Stanowią one bowiem solidne zabezpieczenie, a do tego prezentują się niezwykle estetycznie.

Wygląd drzwi drewnianych

Drewno to powszechnie stosowany materiał budowlany. Jego ogromną zaletą pozostaje przede wszystkim to, że jest ono bardzo trwałe. Zwłaszcza jeśli poddane zostanie właściwej obróbce, będzie odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone lakierem. Nie może zatem dziwić, że tak wielu właścicieli domów stawia właśnie na drewniane drzwi wejściowe. Na rynku dostępne są modele produkowane z różnych rodzajów drewna. Dostępne są także w wielu kolorach i ze zróżnicowanym wykończeniem.
Wśród szerokiej oferty producentów wyróżnić można drewniane drzwi dębowe. Poza tym często wybierane są również drzwi jesionowe, sosnowe, świerkowe, klonowe czy wykonane z modrzewia. Sam rodzaj drewna to jednak nie wszystko. Przy wyborze drzwi drewnianych bardzo ważne jest również ich wykończenie. Wybierać można spośród modeli przeszklonych, ze żłobieniami czy z innymi zdobieniami. Tak szeroki wybór sprawia, że w swoim domu zamontować można drzwi, które wyglądać mogą naprawdę ciekawie. Warto tu zapoznać się z ofertą firmy Weromex, która oferuje sprzedaż i montaż drzwi drewnianych w Krakowie.

Wykonanie drzwi drewnianych

To, co łączy niemal wszystkie rodzaje drzwi drewnianych to fakt, że ich rama najczęściej zbudowana jest z klejonki drewna egzotycznego bądź z klejonki drewna iglastego. Taka klejonka wykonana jest z trzech warstw drewna. Słoje w każdej warstwie przebiegają ukośnie do pozostałych. Takie rozwiązanie sprawia, że materiał na ramę cechuje się twardością oraz odpornością na odkształcenia. Tak wykonane drzwi drewniane odporne są na wilgoć i warunki atmosferyczne. Z kolei skrzydło drzwiowe najczęściej wykonuje się z kilku warstw drewna i jest połączeniem drewna, płyty wiórowej oraz sklejki. Istotnym elementem drzwi drewnianych jest ich zewnętrzna okładzina. To ona bowiem w dużej mierze odpowiada za estetyczny i elegancki wygląd. Zwykle składa się ona z fornirów z wybranego drewna egzotycznego bądź rodzimego. Na rynku dostępne są oczywiście zarówno drzwi drewniane zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Różnią się one od siebie przede wszystkim grubością. Drzwi zewnętrzne z racji swojego przeznaczenia są także znacznie trwalsze i solidniejsze od drzwi wewnętrznych.

Bezpieczeństwo i właściwości izolacyjne

Jedną z najważniejszych funkcji drewnianych drzwi zewnętrznych jest odpowiednie zabezpieczenie domu przed ewentualnym włamaniem. Dlatego też przy ich wyborze postawić należy na produkt wykonany z wysokiej jakości drewna klejonego warstwowo i właściwie zabezpieczonego. Dodatkowo takie drzwi wyposażone muszą być w solidny zamek antywłamaniowy.


Mówiąc o drzwiach drewnianych, nie można zapomnieć o ich właściwościach izolacyjnych. Dobrej jakości modele muszą stanowić świetną barierę dla hałasu oraz zmian temperatur. Drewno jest świetnym materiałem izolacyjnym, zarówno jeśli chodzi o izolację akustyczną, jak i termiczną. Drewno skutecznie pochłania dźwięki, a w wyniku zmian temperatur kurczy się i rozszerza minimalnie. Przebywając w domu, liczyć można na ciszę i spokój, a zimną nie ma żadnego ryzyka, że ciepło uciekać będzie przez drzwi zewnętrzne wykonane z drewna.

Drzwi drewniane z pewnością mogą prezentować się bardzo estetycznie i elegancko. Ważny jest tu wybór odpowiedniego producenta, który oferuje szeroki asortyment różnych rozwiązań. Dodatkowo takie drzwi są niezwykle trwałe. Ich zakup jest zatem decyzją na długie lata. Warto zatem postawić właśnie na takie rozwiązanie, nawet jeśli drzwi wykonane z innych materiałów mogą być nieco tańsze. Zakup drzwi drewnianych w Krakowie to dobra inwestycja.