W czym może pomóc Ci radca prawny?

Z pomocy radcy prawnego chętnie korzystają zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Najczęściej klienci zgłaszają się do kancelarii, gdy mają konkretny problem bądź wątpliwość natury prawnej. W czym dokładnie może pomóc radca prawny?

Obsługa prawna osób fizycznych

Radca prawny w Dąbrowie Górniczej świadczy kompleksową pomoc dla osób fizycznych, poszukujących porad w zakresie prawa karnego, rodzinnego, cywilnego, administracyjnego, podatkowego, a także w innych dziedzinach. Do prawnika osoby prywatne bardzo często zgłaszają się, gdy potrzebują pomocy w sprawach rodzinnych – rozwód, podział opieki nad dziećmi, alimenty. Klientami kancelarii są również ci, którzy chcą zasięgnąć profesjonalnej porady z zakresu prawa spadkowego. Osoby, które w jakikolwiek sposób weszły w konflikt z prawem, również mogą potrzebować pomocy radcy prawnego. Pomaga on również rozwiązywać konflikty, wynikające z życia codziennego, na przykład spory z sąsiadem lub pracodawcą. Prawnik w Dąbrowie Górniczej do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny. Podejmowane przez niego sprawy, choć pozornie podobne, finalizuje na różne sposoby. Radca prawny zajmuje się przede wszystkim profesjonalnym doradztwem, jednak nie jest to jedyna świadczona przez niego usługa. Jego celem jest opieka nad swoim klientem w kwestiach związanych z prawem. Podpowiada więc najlepsze w danej sytuacji rozwiązanie, pomaga napisać niezbędne pisma, a także może reprezentować klienta przed organami władzy, na przykład sądowymi czy administracyjnymi. Reprezentacja następuje oczywiście na mocy udzielonego przez klienta pełnomocnictwa. Nie jest tajemnicą, że z pomocy radcy prawnego osoby fizyczne korzystają najczęściej incydentalnie. Warto się do niego zgłosić w każdej sytuacji, budzącej jakikolwiek niepokój ze strony prawnej. Otrzymanie niezrozumiałego pisma urzędowego, wejście w spór z osobą trzecią, zatarg z prawem – to tylko przykłady sytuacji, które powinny skłonić do odwiedzenia kancelarii prawnej.

Pomoc dla przedsiębiorców

W Polsce działa bardzo wiele firm zarówno w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółek osobowych, czy spółek prawa handlowego. Każda firma, bez względu na swoją formę prawną, na co dzień zawiera wiele różnych umów i transakcji. Niektóre z nich nie budzą większych wątpliwości ze strony prawnej, inne zaś wymagają konsultacji ze specjalistą. W rzeczywistości przedsiębiorcy bardzo często decydują się podpisać umowę z kancelarią radcy prawnego, na mocy której świadczona jest stała obsługa prawna. Dzięki temu mogą oni liczyć na szybką pomoc ze strony specjalisty, dokładnie znającego specyfikę działania ich firmy. Kancelaria w Dąbrowie Górniczej świadczy kompleksową pomoc prawną przedsiębiorcom, funkcjonujących w różnych branżach. Radca prawny analizuje zapisy umów, podpowiada najkorzystniejsze rozwiązania, pomaga poradzić sobie w przypadku kontroli organów państwowych. Co więcej,  radca prawny może także uczestniczyć w fuzjach, przejęciach czy połączeniach podmiotów gospodarczych. Dobry mecenas w Dąbrowie Górniczej będzie także w stanie poradzić sobie z nieco trudniejszymi sprawami, dotyczącymi na przykład prawa budowlanego, drogowego czy rolnego. Mimo że stała współpraca z radcą prawnym wydaje się najlepszym rozwiązaniem, nie wszyscy przedsiębiorcy się na nią decydują. Prawnik może służyć im również poradą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, a także w przypadku osób fizycznych, zarówno opiniować, jak i reprezentować klienta przed różnego typu organami władzy. Podpowiada on także najkorzystniejsze i dostępne w danej chwili dla przedsiębiorcy rozwiązania. Współpraca z kancelarią prawną jest o wiele bardziej opłacalna, niż na przykład zatrudnianie prawnika w firmie. Warto także pamiętać o tym, aby w sytuacjach wątpliwych nie działać na własną rękę. Polskie prawo jest, niestety, bardzo skomplikowane, dlatego próba jego interpretacji na własną rękę może zakończyć się niepowodzeniem.